DLACZEGO WARTO

Mommy Planner to must have dla każdej mamy niezależnie od wieku jej potomstwa. Motywuje, inspiruje, a przede wszystkim pomaga zaplanować i zorganizować czas. Jego kolorowe wnętrze służy codziennie jako nowy początek. Naszą misją jest inspirowanie kobiet do organizowania, upraszczania i kreowania świeżej przestrzeni dla lepszego życia.

Jak używać MOMMY PLANNER’a?

Niezależnie od tego czy musisz wybrać strój na pierwszy dzień szkoły, zaplanować obiad na jutro, ogarnąć swoje sprawy zawodowe czy przemyśleć najbliższe wakacyjne pomysły..

Życie może stać się szalone!

Więc jak nie zwariować w tym natłoku codziennych spraw? Skorzystaj z pięknego papierowego plannera. Planowanie na papierze może wydawać się staroświeckie, ale jest to najlepsza metoda abyś mogła być na bieżąco ze wszystkim co musisz zrobić. Dlaczego? Planner zapewnia Ci miejsce do zapisywania notatek, tworzenia list rzeczy do zrobienia i zauważania nowych pomysłów w trakcie pracy. Zapisywanie pomysłów to odwieczny sposób na załatwianie spraw.

Nie wiem ile notatek mam w swoim iPhonie, ale powiem Ci, że w chwili kiedy zostaną wpisane do mojego telefonu na zawsze znikają mi z głowy..

Ucząc się jak najlepiej korzystać z plannera zyskujesz poczucie wolności, zorganizowania, a przede wszystkim masz mniej stresu, że o czymś zapomniałaś.

W każdą niedzielę wieczorem lubię usiąść ze swoim plannerem i zaplanować cały tydzień do przodu. Jest to szansa na zaplanowanie bardziej ogólnych zadań lub grupy zadań. Plan dnia to miejsce, w którym możesz zapisać listę konkretnych zadań, które chcesz wykonać (możesz planować treningi, jedzenie, sprawy do załatwienia i wiele więcej..). Świetną alternatywą jest również miejsce na wpisywanie codziennych chwil dla siebie, i tego co wywołało uśmiech na mojej twarzy.

Planując swój dzień zapisuj konkretne zadania. Kontakty, daty, fundusze, terminy i cele powinny być zapisane w Twoim plannerze – nic nie powinno pójść nieplanowo.

Popraw swoje życie za pomocą plannera. Nieważne na jakim etapie swojego życia obecnie jesteś. Prawda jest taka, że produktywny dzień dla każdej z nas będzie wyglądać zupełnie inaczej. Jako zapracowana mama małego dziecka, równoważąca troskę o mój skarb z pracą, dam Ci kilka wskazówek dotyczących produktywnego i inspirującego dnia.

  1. Rozpocznij swój dzień bez użycia technologii

Wiem wiem.. Wiele z Was zapewne kończy dzień w łóżku surfując po Internecie, zanim Wasze oczy będą tak ciężkie, że telefon spadnie na Waszą twarz. Jedna z mądrzejszych rzeczy jaką wyciągnęłam swojego czasu z obserwacji pewnego konta na IG to to, żeby pod żadnym pozorem w nocy po przebudzeniu nie sprawdzać maili itp. bo wtedy masz nockę „z głowy”. Jako młoda karmiąca mama koczowałam w nocy na telefonie i oczywiście co robiłam? Sprawdzałam maile – te prywatne i od klientów – zadręczając się wszystkim przy okazji. Po przeczytaniu mądrej rady odstawiłam to uzależnienie w kąt. I wiecie co? Jest mi z tym o niebo lepiej! Żeby nie było – dalej jestem mamą karmiącą i w nocy kiedy nie mogę spać oglądam ciuchy. Swoją drogą wiecie, że Zara na wyprzedażach dorzuca rzeczy głównie w nocy? 😀

Ale wracając do tematu – Nasz świat nigdy się nie zatrzymuje. Dzięki naszym komputerom, telefonom, tabletom, farmom i pasjansom które krzyczą o naszą uwagę, nikt nie ma czasu aby po prostu się zrelaksować i być spokojnym. Zanim przejdziesz rano do swoich maili i facebooka napij się kawy albo wody z cytryną i posłuchaj relaksującej muzyki. Jeśli nie lubisz słuchać muzyki poświęć 5 minut, weź głęboki oddech, zamknij oczy i pomedytuj/pomódl się. Poświęcenie tego czasu ma ogromne znaczenie dla Twojego całego dnia! Zaufaj mi.

  1. Unikaj rozpraszaczy

Skupiaj się na jednym zadaniu naraz. Nie rozgrzebuj dziesięciu różnych spraw bo żadnej nie skończysz. Wykonaj bolesny krok i przenieś swój telefon z biurka do torebki.

Nie sprawdzaj maila co 5min. Jest to ogromne rozproszenie i strata cennego czasu.

  1. Przejdź do rutyny i trzymaj się jej

Niech planowanie stanie się Twoją rutyną! Usiądź w dowolny dzień wieczorem i zaplanuj swój tydzień. Następnie wypełnij swoje dzienne strony. Mommy Planner został stworzony tak, abyś mogła zacząć korzystać z niego w dowolnym momencie.

Wybierz rutynę i trzymaj się jej 🙂

  1. Znajdź czas dla siebie

To ostatni punkt moich złotych rad, i według mnie najważniejszy:) Jeśli nie zadbasz o siebie nie możesz zajmować się nikim innym. Czy to nie dotyczy wszystkiego? Mówią, że szczęśliwa żona to szczęśliwe życie (mężu pamiętaj!). Jeśli mama nie jest szczęśliwa, to nikt nie jest. Pewnie większość z Was to zna → Umieść maskę tlenową w samolocie zanim pomożesz swojemu sąsiadowi.

Upewnij się więc, że w swoim planie dnia znajdziesz chwilę dla siebie!

Mam nadzieję, że choć jedna z tych wskazówek pomoże Ci w odnalezieniu tego czego szukasz <3

Powodzenia!